Veertig jaar geleden brachten de heren van Wishbone Ash het eerste album uit. Het groepsgeluid van dit Britse viertal werd bekend door de ‘twin lead guitar’ sound. Een toonaangevend geluid, waardoor de twee gitaristen van de band door Rolling Stone Magazine werden verkozen tot de twintig beste gitaristen ooit. In 2011 bracht Wishbone Ash hun 23e studioalbum uit.
Wishbone Ash werd opgericht in 1969 door Martin Turner en Steve Upton. Geïnspireerd door bands als The Shadows, Amerikaanse soulmuziek en bluesgitaristen. De doorbraak kwam na een jamsessie met Deep Purple gitarist Ritchie Blackmore, die Wishbone Ash een platendeal bezorgde. De eerste plaat werd uitgebracht en de groep viel op door zijn dubbele gitaarbezetting.
Veertig jaar na dato is Andy Powell het enige oorspronkelijke lid van de band. De voorkeur ligt ook niet meer bij shows voor tienduizend man. Powell: “In clubs heb je niet alleen contact met je publiek, het spelen op zich is er ook een grotere uitdaging. De mensen staan er met hun neus bovenop, je kunt niets wegmoffelen. Ook dat zorgt ervoor dat je fris en alert blijft.''
Er zijn nog geen reacties geplaatst, dus je kunt nog de eerste zijn!